>

Туппорайнен приніс перемогу "Донбасу"

У дуелі дебютантів КХЛ сильнішими виявилися донеччани. Перемогу "Донбасу" принесли Бєлухін, Туппорайнен, Обшут і Петерсон.

Дебютний поєдинок у Братиславі вийшов для підопічних Юліуса Шуплера (екс-тренера "Слована", до речі) дуже важким. Втім, це недивно. Легких суперників у КХЛ немає апріорі.

Хокеїсти "Слована", яких підтримували вболівальники, ударно провели перший період, надовго замикаючи гостей в їх зоні. Рахунок було відкрито вже в дебюті періоду. Грубою помилкою Ерсберга скористався Кітнар. Відкривши рахунок, братиславці продовжували тиснути, але шведський голкіпер "Донбасу" більше помилок не допускав. А потім, в одну з рідкісних контратак, гості відновили статус-кво. Євген Бєлухін підправив шайбу на "п'ятаку" після кидка Піларжа від синьої лінії.

Другий період став повною копією першого. Знову словаки великими силами пішли вперед і знову помилки припустився Ерсберг. Відбившись від настирливих масованих атак господарів, донбасівці в самому кінці періоду зрівняли рахунок. Спрацювала фінська трійка Шуплера: Туппорайнена на чудову ударну позицію вивели Кіїсканен і Віртанен.

Третій вирішальний період був повністю за донеччани. Підопічні Шуплера перехопили ініціативу і двічі засмутили Хосттіку. Спершу після передачі активного Туппурайнена відзначився словацький захисник Обшут. А крапку в грі поставив Петерссон.

Другий матч хокеїсти "Донбасу" проведуть у суботу в Москві о 16:30. Суперник - легендарний оновлений ЦСКА.

"Слован" (Братислава) - "Донбас" (Донецьк) - 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Шайби: Кітнар, 01:04 (1:0). Белухін (Піларж), 16:47 (1:1). Бакош (Лип'янський), 23:06 (2:1). Туппурайнен (Кіїскінен, Віртанен), 39:42-бол. (2:2). Обшут (Туппурайнен), 43:15 (2:3). Петтерссон (Кашпар), 57:42 (2:4).

"Слован": 1.Хостікка - 3. Штайнох, 4. Лужа, 5. Сігалет, 24. Шварні, 56. Мигалик, 78. Бумед'єном, 80. Табачек - 13. Микуш, 16. Кукумберг, 19. Миклик, 27. Дравецький, 28. Прайзінгер, 55. Ближняк, 59. Штястни, 61. Бартович, 82. Вондрка, 83. Бакош, 85. Олвецький, 89. Кітнар, 91. Лип'янський.

"Донбас": 40. Ерсберг - 4. Сильницький, 5. Вілсон, 7. Бартуліс, 37. Подхрадський, 41. Пуйстола, 43. Обшут, 92. Піларж - 10. Петтерссон, 12. Туппурайнен, 14. Недорост, 15. Віртанен, 19. Кіїскінен, 23. Шалімов, 34. Бєлухін, 44. Варламов, 63. Дадонов, 74. Кашпар, 90. Квітченко, 98. Соловйов.