>

Бйорген побила "вічний" рекорд радянської лижниці

Маріт виборола 21 медаль

Лижниця Маріт Бйорген сьогодні у складі збірної Норвегії виграла золото чемпіонату світу в естафеті. Таким чином, Маріт стала найбільш титулованою спортсменкою в історії світових першостей.

На рахунку 34-річної норвежки 14 золотих, 4 срібні та 3 бронзові медалі на чемпіонатах світу - раніше на турнірі, що триває у шведському Фалуне, вона перемогла в особистому спринті. Бйорген обігнала нинішнього президента Федерації лижних гонок Росії Олену Вяльбе, яка за свою кар'єру взяла 14 золотих та 3 срібні медалі на чемпіонатах світу.

Однак Бйорген як і раніше поступається Вяльбе за кількістю особистих золотих нагород. У росіянки 10 нагород вищої гідності, тоді як Бйорген дев'ять разів піднімалася на верхню сходинку п'єдесталу пошани.