>

Валя Семеренко завершила сезон на третьому місці

Великий кришталевий глобус взяли Дарина Домрачева і Яків Фак

Найкраща українська біатлоністка Валя Семеренко завершила виступи на етапах Кубка світу на третьому місці в загальному заліку.

Сьогодні в російському Ханти-Мансійську відбулася остання гонка - масовий старт на 12,5 кілометрів. Минулого тижня Семеренко стала чемпіонкою світу в цій дисципліні, проте російська траса їй не підкорилася. З трьома промахами вона прибігла тільки 10-ю.

Валя поступилася 53,3 секунди переможниці, німкені Лаурі Дальмаєр. Другою стала Габріела Соукалова з Чехії, третою - Марі Дорен Абер з Франції.

Тим не менш, такий результат дозволив їй зберегти третє місце в загальному заліку Кубка світу. Семеренко набрала 865 балів, поступившись тільки білорусці Дарії Домрачевій (1092 бали) і фінці Кайсі Макаряйнен (1044 бали). Юлія Джима з 328 балами стала 24-ю, Ольга Абрамова з 178 балами - 40-ю, Ірина Ваврінець з 147 балами - сорок п'ятою, Яна Бондар з 60 балами - 62-ю, Юлія Журавок з 13 балами - 81-ю, Надія Бєлкіна з 11 балами - 85-ою.

Останній етап у чоловіків - 15-кілометровий мас-старт - виграв словенський спортсмен Яків Фак завдяки своїй безпомилковій стрілянині. Другим прибіг росіянин Антон Шипулін, третім - норвежець Тар'єю Бьо. Єдиний серед українців Сергій Семенов з 5 промахами став 26-м.

На 26-му місці Семенов і завершив нинішній сезон (371 бал). Великий кришталевий глобус Кубка світу отримав француз Мартін Фуркад (1042 бали). Другим став Шипулін (1042 бали), третім - Фак (883 бали). Українець Дмитро Підручний став 43-ім (136 балів), Артем Прима - 53-й (96 балів), Артем Тищенко - 60-й (57 балів), Олександр Жирний - 78-й (20 балів).

Нагадаємо, що в минулому сезоні в загальному заліку Валя Семеренко була 8-ю, Семенов - 23-м.